Vabljeni k udeležbi v akciji Pripelji srečo v službo - akciji spodbujanja kolesarjenja na delo, s tem pa posredno povečevanja občutka sreče, delovne učinkovitosti in izboljševanja odnosov s sodelavci. Kolesarjenje namreč dokazano povečuje občutek sreče, temu primerno pa je tudi vzdušje na delovnem mestu.
Projekt bo letošnje leto trajal od 15. maja do 9. junija, v pobudi pa lahko sodelujejo kolesarske trojke in posamezniki. Za veselje zaposlenih pa se trudijo tudi podjetja, ki se bodo tudi letošnje leto potegovala za certifikat Kolesarjem prijazno delovno mesto. Nacionalno pobudo organizirata Slovenska kolesarska mreža in Urbanistični inštitut Republike Slovenije ob podpori Gospodarske zbornice Slovenije in Ministrstva za infrastrukturo.
V preteklih letih kampanje prihranili skupno 122,5 ton CO2
V preteklih letih so sodelujoči v sklopu pobude Pripelji srečo v službo prekolesarili skupno 756.407 km Na ta način so prihranili 122,5 ton izpusta C02 , ki bi se sicer sprostil v ozračje v primeru, da bi se v službo odpravili z osebnim vozilom.
Kolesarjenje dokazano krepi zdravje in povečuje kvaliteto življenja
Rezultati nedavno objavljene raziskave (British medical Journal) kažejo, da so kolesarji, ki redno kolesarijo na delovno mesto, v primerjavi z vozniki osebnih avtomobilov, bistveno manj (za 41%) izpostavljeni tveganjem za nastanek srčnih bolezni, diabetesa - tipa 2 in posledično prezgodnjo smrtjo.
Letos kolesarimo en mesec
Letošnje leto bodo lahko svoje prevožene poti navdušeni kolesarji spremljali od 15. maja do 9. junija 2017. Registracija je mogoča preko spletne strani www.pripeljisrecovsluzbo.si, tako kot v lanskem letu pa se lahko v kampanjo prijavijo posamezniki kot tudi trojke. V sklopu pobude bodo izžrebani kolesarji, poleg že znanih splošnih koristi kolesarjenja, nagrajeni tudi s privlačnimi nagradami.
Kolesarjenju naklonjena podjetja prejmejo certifikat
Certifikat Kolesarjem prijazno delovno mesto je bil razvit z namenom izboljšanja pogojev za kolesarjenje na delo. Poleg mestne infrastrukture so namreč pogoji, ki jih zagotavlja delodajalec na lokaciji dela, ključni pri odločitvi za opravljanje poti na delo s kolesom. Certifikat je bil razvit v okviru EU projekta Bike2Work pod okriljem Evropske kolesarske zveze (ECF). Pri njegovem razvoju so sodelovali predstavniki, ki zastopajo 11 evropskih držav, vključenih v projekt. Kriteriji za pridobitev certifikata bodo zato usklajeni v vseh državah, bodo pa upoštevane lokalne specifike glede zahtevnosti za pridobitev. Certificirani ocenjevalec ob pregledu ustreznosti podjetja upošteva razpoložljivost informacij, motivacijske aktivnosti zaposlovalca, ki zaposlene nagovarja h kolesarjenju, razpoložljivo infrastruktura, storitve za kolesarjenje in drugo. V kolikor podjetje doseže ustrezno število točk, prejme certifikat Kolesarjem prijazno delovno mesto, ki je veljavno dve leti. V Sloveniji certificiranje ureja Urbanistični inštitut republike Slovenije.
Več informacij: www.pripeljisrecovsluzbo.si